Sosyal medyada Mağdur Mesajları isimli twitter hesabında Silivri Ceza İnfaz Kurumlarında tutuklu bulunan hakim ve savcılara yönelik hukuka aykırı uygulamalar gündeme getirildi.

Habere göre, Silivri 6 Nolu Ceza İnfaz Kurumu’nda hakim ve savcıların tutulduğu koğuşa soğuk ve sıcak su verilmemekte, kapasitesi 20 kişilik olan koğuşta 41 kişi barındırılmakta, 41 kişi için sadece 25 kişiye yetecek kadar yemek verilmekte, koğuşta yeterli dolap olmadığından bir dolabı iki tutuklu kullanmakta, ayrıca tutuklu sayısınca yatak bulunmamakta, bunun sonucu olarak tutuklular yerde ya da ranzaları birleştirerek yatmak zorunda kalmaktadır.

İnsan hakları aktivisti ve Hak ve Adalet Platformu sözcüsü Ömer F. Gergerlioğlu twitter hesabında konuyu gündeme taşıyarak, yapılan uygulamalara tepki gösterdi. Attığı twiti Adalet Bakanlığı’na da mention yapmak suretiyle, Bakanlığı konuyla ilgilenmeye çağıran Gergerlioğlu twitinde, ” Silivri cezaevinde 41 hakim savcının kaldıgı kogusa var olan suyu vermediklerine dair sikayetler var. Sürekli keyfi kesinti yapiliyormus. Suyla imtihan etme..! Kerbela’dan kalma alışkanlık mı? @adalet_bakanlik” ifadelerini kullandı.

Adalet Bakanlığı konuyla ilgili henüz bir açıklama yapmadı.

Kaynak: