10 Mayıs 2018

Yüzde 98 engelli iki çocuğun babası eski Kocaeli savcısı Seyfullah Çakmak 17 Temmuz’dan beri tutuklu.

‘FETÖ’ soruşturması çerçevesinde tutuklanan Çakmak, çocuklarının özel durumundan dolayı defalarca tutuksuz yargılanma talebinde bulunmasına rağmen dokuz ay sonra iddianame hazırlanmış ve tutukluluğunun devamına karar verilmişti.

Engelli aylığına da engel getirildiği konuyu yakından takip eden Ömer Faruk Gergerlioğlu tarafından gündeme getirilmişti.

Ancak konunun kamuoyunda gündem olmasından sonra engelli aylığı başvurusu aylardır reddedilen ileri derecede engelli çocukların engelli aylığı tekrar bağlanmıştı.

Gergerlioğlu, farklı yazılarında engelli çocukların babalarının durumundan dolayı bir yıkıma uğradığını anlatırkken Silivri’den memleketi Kocaeli T Tipi Cezaevi’ne gönderilmek istediğini yazmıştı.

Çakmak, yarın ilk kez mahkemeye çıkacak.

Gergerlioğlu, bir kez daha sosyal medya hesabından bu davaya dikkat çekerek, “Yüzde 98 engelli bu iki yavrumuzun babaları, eski savcı Seyfullah Çakmak uyduruk gerekçelerle 23 aydır tutuklu. Çocuklar hep hasta, bakımları çok zor, anne bitmiş durumda. Yarın ilk mahkemesi var. Defalarca yazdım… YETER ARTIK ONU BIRAKIN..!” diye yazdı.

Kaynak:
ahvalnews.com