Hukukla uzaktan yakından ilgisi olmayan Nurettin Yıldız ve İhsan Şenocak’ın öncülük ettiği derneğin toplantılarına katılan yargı üyelerinin durumu, merak uyandırdı…

Altı yaşındaki kızlar evlenebilir

Kız çocukları 7-8 yaşından itibaren tesettür şekli almalı

3 yaşında kız çocukları amcalarının yanına külotla çıkmamalı

Daha bebek ama neden 2 yaşında yürümeyi öğretmiyorsun da bekliyorsun. Tesettür de yürüyüş tarzıdır

40 santimlik dizlerinin 7 santimlik etekle açık kalması da taktik hata

Çalışan kadın fuhuşa hazırlık yapan sürece destek oluyor

Kadın haber sunduğunda erkeklerin ona bakmasında sakınca var ama haber sunan erkeğe kadınlar bakabilirler, bakmadan bakmaya fark var

Kız çocukları cehennem kadar risktir

Müslüman cihattan soğursa kaybeder. Demokrasi kafir işidir. Müslüman onu giyince bol olur. Yürüyemez. Parmaklarını sıkar.

Bu sözler “din adamı” Nurettin Yıldız’a ait.

ANINDA ERİŞİM ENGELİ…

Nurettin Yıldız hakkında ne yazılıp çizilse, Yıldız’ın avukatı tarafından tüm bunların hemen yargıya taşındığından söz etmiştik. Yargının ise, Türkiye’de görülmemiş bir şekilde çok hızlı karar alıp, sitelere erişim engeli getirdiğinden, tazminat davası açıldığından, hatta Twitter mesajlarının yasaklanıyor oluşundan bahsetmiştik.

ADALET VE MEDENİYET DERNEĞİ BULUŞMASI…

Adalet ve Medeniyet Derneği”, 2 ve 3 Aralık 2016 tarihinde Alanya Bera Otel’de, “Hukuk Öğrencileri Türkiye Buluşması” adıyla bir etkinlik gerçekleştirilmişti.

2016’daki bu buluşmaya, açılışta bir konuşma yapan Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Selahaddin Menteş, İstanbul Başsavcı Vekili Fuzuli Aydoğdu, Yargıtay Üyeleri Yusuf Kuzu ve Mustafa Çavuş’un yanı sıra Diyanet İşleri’ndeki görevinden istifa eden ve “Yani kızın şu sokaktan geçip de okula pantolonla giderken yüreğin parçalanıyor mu senin? 18 yaşında kaşını aldıran kızın üniversiteye giderken o halde, yüreğin parçalanmıyorsa vallahi kıyamet günü cehennem seni parçalayacak” diye açıklama yapan İhsan Şenocak ile “Nurettin Yıldız” da bu etkinlikte yerini almıştı.

Etkinlikte Yıldız ve Şenocak, bir de konuşma yapmıştı.

Odatv, 2016 yılında yapılan toplantıyı gündeme getirmiş, Yıldız’ın, bir hukuk toplantısında neden konuşturulduğunu sorgulamıştı. Etkinlikten sonra, Adalet ve Medeniyet Derneği’nin, Nurettin Yıldız’la ilişkisi de sorgulanmıştı.

BU KEZ TARİH 2017 YILININ ARALIK AYI…

Bir yıl önce Yıldız ve Şenocak öncülüğünde hakim ve savcıları toplayan Adalet ve Medeniyet Derneği, bu kez 2017 yılında bir etkinlik düzenledi. “Hukuk Öğrencileri Dünya Buluşması” adıyla yapılan etkinliğe ise, yine çok sayıda hakim ve savcı katıldı.

İstanbul Anadolu Başsavcısı İsmail Uçar, HSK Genel Sekreter Yardımcısı Ali Erdem, HSK Üyesi Cafer Ergen, Yargıtay Üyesi İslam Çiçek, Konya Barosu Av. Ömer Faruk Seleş, İstanbul Barosu Av. Rıza Yorulmaz, Yargıtay Cumhuriyet Savcısı Celal Albay, Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Cengiz Öner, Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, gibi hukuk adamları etkinlikte yer aldı.

Katılan savcı ve hakimler, Adalet ve Medeniyet Derneği sayfasının Twitter hesabından şu şekilde paylaşılmıştı:

Kaynak:

Odatv.com